Nikoli obyčejný e-obchod!

Nákupem u nás pomáháte přírodě a lepšímu životnímu prostředí.

O nás

Ekologický institut Veronica, provozovatel e-shopu, je nezisková organizace, která pomáhá přírodě, krajině a lidem. 

Jsme součást Českého svazu ochránců přírody Veronica. Naše sídlo je v Brně, kde provozujeme naši nejstarší českou ekologickou poradnu.
Druhé působiště je v Bílých Karpatech, konkrétně v Hostětíně – obci známé svými ekologickými projekty, za které v roce 2020 získala hlavní cenu Energy Globe. Do Centra Veronica Hostětín za námi jezdí děti i dospělí, aby se mohli inspirovat a vzdělávat.

Věnujeme se ochraně klimatu a přírody, přírodním zahradám, ovocnářství, ekologickému vzdělávání dětí i dospělých. Naším posláním je podpora šetrného vztahu k přírodě, krajině a jejím přírodním i kulturním hodnotám.

Naše odborná a vzdělávací činnost je určena pro nejširší veřejnost, odborníky, představitele a pracovníky veřejné správy, vzdělávací instituce, jiné nevládní organizace, učitele a studenty středních i vysokých škol, malé a střední podniky.

Od roku 2019 sociálně podnikáme. Provozujeme kavárnu Fér Kaffé Veronica ve Slavičíně a zpracováváme ovoce z místních ekosadů na tradiční produkty, které prodáváme v kavárně i na e-shopu.