Internetový obchod mimo provoz

Všechny tituly se dají osobně koupit v Brně (Ekologická poradna Veronica, Panská 9) v otevírací době ekologické poradny a v našem Centru Veronica Hostětín.

Obchodní podmínky a reklamační řád

Elektronického obchodu Veronica

Provozovatel ZO ČSOP Veronica, Panská 9, 602 00 Brno, IČ 13693620 , DIČ CZ13693620

Ceny

Všechny ceny v internetovém obchodě Ekologického institutu Veronica jsou uvedeny včetně DPH. K ceně zásilky bude případně připočtena částka zahrnující poštovné (dle ceníku České pošty) a balné (+34 Kč), v případě dobírky činí poplatek 94 Kč (34 Kč dobírka, 60 Kč balné), k tomu se přičítá ještě cena poštovného. (celkem 130-220 Kč, dle váhy zásilky).

Objednání

Při objednávání musí zákazník uvést úplnou a  platnou adresu, aktuální email a zvolit způsob dopravy a platby. Potvrzením a odesláním objednávky se zákazník zavazuje k odebrání zvoleného zboží a k uhrazení příslušné částky.

Způsob platby

Nakupující má možnost volit mezi platbou převodem, platbou dobírkou nebo osobním odběrem v Ekologické poradně Veronica v Brně, Panská 9. Při volbě platby převodem bude zboží expedováno až po připsání požadované částky na náš účet. Platba musí být  uhrazena do 30 dnů od vzniku objednávky, v opačném případě bude objednávka stornována.

Neziskovým organizacím, po předchozí domluvě i firmám, zasíláme zboží na fakturu se standardní 14-denní splatností.

Vyřízení objednávky

Při standardním průběhu vyřízení objednávky probíhá komunikace mezi prodávajícím a kupujícím prostřednictvím emailů.  Prodávající odesílá tyto zprávy:

Odeslání zboží

V převážné většině případů je zboží odesláno během 10 pracovních dnů po obdržení objednávky. V případě objednání problematického zboží (není skladem) může dojít k prodloužení lhůty (až na 21 dnů). Při platbě převodem začíná běžet expediční lhůta v okamžiku připsání částky na náš účet. Prodejce se zavazuje expedovat zboží v nejkratší možné době. Doba doručení je maximálně 7 dnů (obvykle 2-3 pracovní dny).

Forma zásilky

Zboží je odesláno zákazníkovi v neporušeném obalu, který je uzpůsoben charakteru zboží a zabraňuje jeho poškození. Součástí každé zásilky je faktura plnící funkci reklamačního a daňového dokladu.

Převzetí zboží

Zákazník je povinen zkontrolovat neporušenost obalu. Pokud převezme zjevně poškozenou zásilku, musí uplatňovat případnou reklamaci na přepravci.

Vrácení zboží

Na základě zákona č. 367/2000 Sb. má zákazník právo na odstoupení od kupní smlouvy bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí zboží s výjimkou audionahrávek a multimediálních CD-ROM, u kterých byl porušen obal. Zboží nesmí vykazovat známky použití, nesmí být jakkoli poškozeno, musí být vráceno včetně všech dokumentů.

Zboží lze vrátit osobně nebo poslat řádně zabaleno doporučenou zásilkou. Zásilky zaslané dobírkou nebudou převzaty. Do doporučené zásilky vložte zboží, daňový doklad, informaci zda vracíte nebo reklamujete a číslo účtu, na který máme poslat částku za vrácené zboží.
Zboží odeslané nejpozději 14. den ode dne převzetí na adresu prodávajícího bude překontrolováno a následně bude vyplacena částka na číslo bankovního účtu uvedené zákazníkem v reklamační zásilce.

Záruka a reklamace

Záruka na zboží zakoupené v internetovém obchodě Ekologického institutu Veronica se řídí platnými zákony. Standardní záruční doba je 24 měsíců, záruka se vztahuje na všechny vady omezující možnost řádného použití zboží. Záruka se ale nevztahuje na opotřebování běžným užíváním.

Reklamace se oznamuje některým z následujících způsobů:
a) e-mailem na adresu [email protected]

b) doporučeným dopisem na adresu Miroslav Procházka, ZO ČSOP Veronica, Panská 9, 602 00 Brno

Výmaz osobních údajů

Veškeré Vaše osobní údaje pokládáme za důvěrné a zavazujeme se neposkytnout je žádné třetí osobě v souladu se zákonem 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Elektronická evidence tržeb

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen  vystavit  kupujícímu  účtenku.  Zároveň  je povinen zaevidovat přijatou  tržbu  u  správce  daně  online;  v  případě  technického  výpadku  pak  nejpozději  do 48 hodin.", eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby v běžném režimu.

Vaše dotazy rádi zodpovíme emailem nebo telefonicky.

Kontakt:Miroslav Procházka, email: [email protected], tel. 542 422 775

Nikoli obyčejný e-obchod!

Nákupem u nás pomáháte přírodě a lepšímu životnímu prostředí.